Niepoprawnie wybieram wrażliwość i wartości pozwalające czuć świat i ludzi. Niezależnie od konsekwencji wybieram szczerość, wolność i marzenia. Wierzę w Małego Księcia i magię bliskości, która potrafi pokonać śmiertelność. Wybieram ideały nawet za cenę znienawidzonej samotności. Walczę z rozumem, mając serce, które docenia i szanuje życie…

Sztuka jest moją pasją, którą realizowałam podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych i kontynuuję ją obecnie w moich tekstach dotykających dylematów i klątw współczesnej rzeczywistości.
Praktycznym wyrazem miłości do świata artystów było prowadzenie przeze mnie jednej z pierwszych galerii internetowych w kraju – Between The Senses.

Od ponad 10 lat jestem oddana eseistyce i poezji. Wydałam książkę Potęga Pozorów, która została przyjęta ciepło i z zainteresowaniem. Obecnie pracuję nad nową propozycją. Zbiór tekstów SF i Fantasy, dotyka problemów niedalekiej przyszłości i licznych dylematów, z jakimi ludzkość będzie musiała się zmierzyć w konsekwencji chorób cywilizacyjnych i zmian na ziemi. Literacka prezentacja jutra, koncentruje się na ludziach i emocjonalnych relacjach pomiędzy nimi. Mam nadzieję, że Odbiorca po przeczytaniu opowiadań, spojrzy na rzeczywistość w bardziej świadomy sposób, a przede wszystkim zda sobie sprawę z nieuchronnych zmian.

Izabella Gądek