„Potęga Pozorów przenosi nas w świat stworzony wyobraźnią Autorki, w którym życie pełne jest skrajności i dylematów, gdzie zło przenika się z dobrem, wrażliwość przeplata z obojętnością.
Możemy tam odnaleźć cząstkę siebie…
zrozumieć sens istnienia…”

Tomasz i Ania Kopera

„Potęga pozorów” – debiut literacki podsumowujący dotychczasową twórczość Autorki, stanowi bardzo interesujący zbiór przemyśleń związanych z dylematami współczesnej rzeczywistości. Znajdujemy tu zarówno wątki feministyczne, jak i opisy przypadków z życia wziętych.

Izabela Gądek w zbiorze opowiadań pt. „Potęga pozorów” nie pozwala czytelnikowi na obojętność wobec świata. Zmusza odbiorcę do zajęcia stanowiska, wyrażenia krytyki – dla schematów postaw i zagadnień przeniesionych z rzeczywistości do świata marzeń. Tam, dzięki talentowi autorki możemy czytać o sprawach często ciężkich i trudnych z prawdziwą literacką przyjemnością.
Z pewnością „Potęga pozorów” bardziej przemawia do kobiet, jednakże równolegle stanowi interesujące studium przypadku nad naturą kobiecej psychiki i sposobem postrzegania świata przez współczesne Polki o otwartych i liberalnych poglądach na życie.

Książka Pani Izabeli Gądek jest szczerą i prawdziwą wypowiedzią wypływającą z głębi serca. Ta barwna i ujmująca propozycja literacka z pewnością przekona nie jednego z nas do zmiany postrzegania otaczającego nas świata. Dwoistość natury ludzkiej będzie bardziej zrozumiałym kompromisem balansującym w różnych obszarach naszego życia. Kolorowa i niepohamowana wyobraźnia autorki przeniesie nas z pewnością na pola alternatywnych aktywności duchowych a co za tym idzie – może i twórczych…

Prof. dr hab. Dariusz Grzybowicz